نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: احساس می کنم تو قفس به دست همسرم اسیرم

4391
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32142
    تشکـر
    8
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس می کنم تو قفس به دست همسرم اسیرم

سلام خسته نباشید
    خانمی ۲۵ ساله هستم و همسرم ‌۳۱ سالشه صاحب ۲ فرزند هستیم
    ۵ ساله ازدواج کردیم
    همسرم مثل یه نگهبان تو زندگیم رفتار می کنه
    احساس می کنم تو قفس زندگی می کنم بدون اجازه شوهرم حق انجام هیچ کاری و ندارم
    بدون اجازه ایشون حق بیرون رفتن و هم ندارم اگه جایی کار داشته باشم باید بهشون بگم هر وقت خودش دوست داشت و میلش بود من و ببر اونجایی که می خوام
    من تو یه خانواده آزاد بزرگ شدم که اصلا اجازه گرفتن یه چیز بی معنیه
    ولی خانواده ایشون زن ها بدون اجازه همسراشون حق انجام هیچ کاری و ندارن
    واقعا برای من سخته احساس خفگی بهم دست می ده اوایل زندگی به علت مشغله و کوچیکی بچه خیلی این مسائل بهم فشار نمیاورد ولی الان واقعا برام طاقت فرسا
    حتی برای یه دکتر رفتن هم باید هر وقت ایشون میلشون بود اجازه بدن و منو ببرن
    کلا تو زندگی حرف باید حرف ایشون باشه اگه بگه در و ببند و نبند عصبانی میشه و فحاشی می کنی و اگر من از حقم دفاع کنم کار به کتک کاری می رسه
    ترو خدا راهنمایی کنید من چیکار باید بکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : احساس می کنم تو قفس به دست همسرم اسیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط کریسی نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    خانمی ۲۵ ساله هستم و همسرم ‌۳۱ سالشه صاحب ۲ فرزند هستیم
    ۵ ساله ازدواج کردیم
    همسرم مثل یه نگهبان تو زندگیم رفتار می کنه
    احساس می کنم تو قفس زندگی می کنم بدون اجازه شوهرم حق انجام هیچ کاری و ندارم
    بدون اجازه ایشون حق بیرون رفتن و هم ندارم اگه جایی کار داشته باشم باید بهشون بگم هر وقت خودش دوست داشت و میلش بود من و ببر اونجایی که می خوام
    من تو یه خانواده آزاد بزرگ شدم که اصلا اجازه گرفتن یه چیز بی معنیه
    ولی خانواده ایشون زن ها بدون اجازه همسراشون حق انجام هیچ کاری و ندارن
    واقعا برای من سخته احساس خفگی بهم دست می ده اوایل زندگی به علت مشغله و کوچیکی بچه خیلی این مسائل بهم فشار نمیاورد ولی الان واقعا برام طاقت فرسا
    حتی برای یه دکتر رفتن هم باید هر وقت ایشون میلشون بود اجازه بدن و منو ببرن
    کلا تو زندگی حرف باید حرف ایشون باشه اگه بگه در و ببند و نبند عصبانی میشه و فحاشی می کنی و اگر من از حقم دفاع کنم کار به کتک کاری می رسه
    ترو خدا راهنمایی کنید من چیکار باید بکنم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

توجه کنید بهتره این مشکلات همسرتون توسط روانشناس بررسی بشه و ایشون بتونند رفتارهاشو ن را مورد ارزیابی قرار بدن و باطریق چگونگی حل مسائل بیشتر آشنا بشن که وقتی با مشکلات مواجهه شدن از این روش ها بهره ببرند
    ممکنه همسرتون با مشکلات مالی ، اجتماعی ، روحی و... که برای هیچ کسی غیر ممکن نیست سر وکله میزنه و در مورد کنش های همسرتون با مسائل و روابط با شما اینکه همسرتون به چه شکل به این مشکلات پاسخ دهی داره = بسته به سبک شخصیت و استاندارد هاشون در حل مشکلات زندگی مربوط میشه و درکل راهکارهایی که به عنوان مهارت اموزش دیده ( طرز برخورد افراد خانوادش با این مسائل ) دخیل هستند
    بهتره اول همسرتون به صورت حضوری برای بررسی این مشکلات رفتاری به شناخت درمانگر مراجعه کنه و جلسات گفتگو درمانی رو طی کنه

1. دلیل ایشون برای نرفتن بیرون از منزل شما چیست؟
    2.ایشون به دنبال رفتارهای کنترل کننده شک و سوءظن دارند/
    3. روابط اجتماعی ایشون بیرون از منزل چطوره؟
    4. در زمان ازدواج باشما بهتون گفته بود که نسبت به رفت وآمد خانمش حساسه یا نه؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32142
    تشکـر
    8
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

توجه کنید بهتره این مشکلات همسرتون توسط روانشناس بررسی بشه و ایشون بتونند رفتارهاشو ن را مورد ارزیابی قرار بدن و باطریق چگونگی حل مسائل بیشتر آشنا بشن که وقتی با مشکلات مواجهه شدن از این روش ها بهره ببرند
    ممکنه همسرتون با مشکلات مالی ، اجتماعی ، روحی و... که برای هیچ کسی غیر ممکن نیست سر وکله میزنه و در مورد کنش های همسرتون با مسائل و روابط با شما اینکه همسرتون به چه شکل به این مشکلات پاسخ دهی داره = بسته به سبک شخصیت و استاندارد هاشون در حل مشکلات زندگی مربوط میشه و درکل راهکارهایی که به عنوان مهارت اموزش دیده ( طرز برخورد افراد خانوادش با این مسائل ) دخیل هستند
    بهتره اول همسرتون به صورت حضوری برای بررسی این مشکلات رفتاری به شناخت درمانگر مراجعه کنه و جلسات گفتگو درمانی رو طی کنه

1. دلیل ایشون برای نرفتن بیرون از منزل شما چیست؟
    2.ایشون به دنبال رفتارهای کنترل کننده شک و سوءظن دارند/
    3. روابط اجتماعی ایشون بیرون از منزل چطوره؟
    4. در زمان ازدواج باشما بهتون گفته بود که نسبت به رفت وآمد خانمش حساسه یا نه؟
    ممنون بابت پاسگوییتون
    متاسفانه همسرم اصلا قبول نمی کنه که مشکل از ایشونه
    قبول نداره که پرخاشگره و باعث تنش های بینمون رفتار و محدودیت های از جانب خودشونه
    تا من اعتراض می کنم می گه ناراحتی برو خونه بابات
    حتی با احترام باهاش صحبت می کنم در ارتباط با این مسائل با پرخاشگری و توهین جوابمو میده توهین های رکیک به من و خانوادم
    خودشون بیشتر وقتشونو در بیرون منزل می گذرونن گاهن در کنار دوستاشون وقتی با احترام بهشون می گم حق طبیعی همست که روابط اجتماعی با همجنساشون داشته باشن ببین مثلا خودت یه زمانی و اختصاص به دوستانت میدی
    می گه به توچه من هر کاری دلم می خواد می کنم
    وقتی اعتراض می کنم در ارتباط با حرفاش و رفتاراش به من می گه تو دو قطبی
    هر وقت کم میاره از زور بازو و توهین استفاده می کنه
    متاسفانه دوست داره که من و همش چک کنه همه چیز و زیر نظر داشته باشه من کاری نکردم که باعث شک ایشون بشه ولی کلا فکر می کنن زنی که بیرون میره به قول ایشون ولو هست
    من این عدم تفاهم رفتاری و تفکری برام آزار دهندست خوشبختانه هیچ مشکلی دیگه ندارم جز این عدم تفاهم فکری و درکی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط کریسی نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسگوییتون
    متاسفانه همسرم اصلا قبول نمی کنه که مشکل از ایشونه
    قبول نداره که پرخاشگره و باعث تنش های بینمون رفتار و محدودیت های از جانب خودشونه
    تا من اعتراض می کنم می گه ناراحتی برو خونه بابات
    حتی با احترام باهاش صحبت می کنم در ارتباط با این مسائل با پرخاشگری و توهین جوابمو میده توهین های رکیک به من و خانوادم
    خودشون بیشتر وقتشونو در بیرون منزل می گذرونن گاهن در کنار دوستاشون وقتی با احترام بهشون می گم حق طبیعی همست که روابط اجتماعی با همجنساشون داشته باشن ببین مثلا خودت یه زمانی و اختصاص به دوستانت میدی
    می گه به توچه من هر کاری دلم می خواد می کنم
    وقتی اعتراض می کنم در ارتباط با حرفاش و رفتاراش به من می گه تو دو قطبی
    هر وقت کم میاره از زور بازو و توهین استفاده می کنه
    متاسفانه دوست داره که من و همش چک کنه همه چیز و زیر نظر داشته باشه من کاری نکردم که باعث شک ایشون بشه ولی کلا فکر می کنن زنی که بیرون میره به قول ایشون ولو هست
    من این عدم تفاهم رفتاری و تفکری برام آزار دهندست خوشبختانه هیچ مشکلی دیگه ندارم جز این عدم تفاهم فکری و درکی
    دوست گرامی برای ادامه زندگی مشترک در کنار اینکه باید به فرزنداتون توجه کنید باید شرایط روحی خودتون رو هم مورد توجه قرار بدین تا بتونید زندگی خوب رو تجربه کنید اگر با کمک همسرتون و روانشناس تغییری ایجاد نکنید فشارهای روحی که به شما وارد میشه و همچنین بحث ها و دگیری بین شما به خاطر مسائل کاملا ریز ( رفت وآمد شما با هم نوع / هم جنس ) هم برشما وهم روی بچه هاتون تاثیر منفی میزاره
    شوهر شما کم وکان نشونه های شخصیت پرانوئید داره پرانوئید ( خفیف ) اما حواستو جمع کن که اینو بهش نگی و در آرامش از ایشون بخواین که با هم برای بهبود زندگیتون به رواننشاس مراجعه کنید.نشونه های رفتاری این افراد ! 1 دچار بدبینی و بی‌اعتمادی بدون دلیل منطقی هستند 2 تویرابطه میان‌فردی به ویژه با خانواده و همسر ناتوان هستند 3 فکر میکنند هسمرشون قابل اعتماد نیست 4 5منظور اصلی حرف رو درک نمیکنند و 5 دچار سوء تفاهم میشن
    6همیشه حق به جانب هستند 7خودرای و پرخاشگرهستند
    دقت کن شوهر شما با اقدامات و حرف های شما نمی‌پذیره که دچار بدبینی و بی‌اعتمادی غیرمنطقی هست پس بهتره به صورت حضوری هر دو تون و یا حداقل خودتون به صورت حضوری به رواننشاس مراجعه کنید تا حداقل راهکارها ی درست در مابله با ایشون رو فرا بگیری !

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

معمولا افراد یه الگویی رو برای خودشون در زندگی انتخاب میکنن و به احتمال بالا ایشون در خانواده ای بزرگ شده که پدرشون همچین رفتارها و برخوردهایی رو بامادرش یا فرزندانش داشته و یا در محیطی بزرگ شدن که از نظر روحی دچار مشکل شدن
    خب تغییر دادن شخصیت ایشون مخصوصا اگر این رفتارها جزیی از باورشون شده باشه و حس کنن که کاملن حق باهاشونه و اینکه نخوان اشتباه خودشونو بپذیرن کاره خیلی سختیه و ای کاش قبل ازدواج این موارد بررسی میشد
    ولی امکان تغییر وجود داره ولی زمان بره و به صبر بالایی نیاز داره اینجوری نیست که با یه گفتگوی ساده و یا یک شبه حل بشه
    گاهی ما فکر میکنیم یکسری مسایل زندگی رو با یه فرمولی میشه حل کرد در حالی که زندگی فراتر ازین حرفاس و باید با تمام وجود و با عشقو محبت سعی کنید که همسرتون رو عاشق خودتون کنید
    مطمنن همسر شما خصوصیات خوب زیادی داشته که باهاشون ازدواج کردید و صاحب دو فرزند شدین اما هر کسی هم بالاخره خصوصیات منفی زیادی داره و بعد از ازدواج بارزتر خودشو نشون میده
    پس ابتدا اینو در نظر داشته باشید که تنها شما نیستید که دچار همچین چالشی شدید و هر کسی بالاخره در زندگی با همچین مسایلی روبه رو میشه
    دوم اینکه باید بدونید که این پروسه زمان بره و باید وقت و انرژی زیادی بزارید و باید صبور باشید
    اول فرض کنید که هنوز ازدواج نکردید و قراره دوباره ایشون رو عاشق خودتون کنید مطمنن از نظر ظاهری و رفتاری خیلی با الانتون متفاوت خواهید بود احتمال میدم الان با خودتون میگین خب شما باید دوتا بچه رو بزرگ کنید خونه داری کنید دیگه وقتی نمیمونه برای اینکه به ظاهر خودتون برسید در حالی که ارایش کردنو بهترین لباسو پوشیدن و عطر زدن هیچ وقتی از شما نمیگیره
    ببنید مردا کاملا با زنا متنفاوتن اونها به خاطر اینکه باید پول دربیارن و تو محیط خشن قرار میگیرن روحیه معامله گری پیدا کردن واسه همین خیلی دودوتا چهار تا میکنن و اهله حساب کتابن
    اما فوق العاده هم میتونن احساسی باشن به حدی که به خاطر شما کوه رو جا به جا کنن . واسه همین اصلا نمیتونن بپدیزن که همسرشون بهشون دستور بده یا ازشون انتقاد کنه و یا سرکوفت بشنون و از همه بدتر غر بزنن
    خب به نظرم شماباید برای اینکه خواسته های خودتونو مطرح کنید باید ایشونو احساسی کنید مثلا بهترین غذا بهترین لباس بهترین شب رمانتیک رو براش فراهم کنید و بعد خواسته هاتونو مطرح کنید و سعی کنید از خواسته های کم شروع کنید . تنها راهش اینه که ایشونو عاشق خودتون کنید که به شدت به شما وابسته بشه . اینکه با هر دعوایی میگه برو خونه بابات یعنی به شما وابسته نیست و شما در این زمینه کوتاهی کردین پس نباید توقع داشته باشید که به خواست های شما گوش کنه .
    ببینید هر کسی میتونه ازدواج کنه با یه سختی روبه رو شد طلاق بگیره پس اونایی موفقن که واقعا برای حفظ زندگیشون بجنگن و تلاش کنن
    تو این زمینه هم میتونید کتاب بخونید با افراد مختلف صحبت کنید و یا مشاوره برید
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    معمولا افراد یه الگویی رو برای خودشون در زندگی انتخاب میکنن و به احتمال بالا ایشون در خانواده ای بزرگ شده که پدرشون همچین رفتارها و برخوردهایی رو بامادرش یا فرزندانش داشته و یا در محیطی بزرگ شدن که از نظر روحی دچار مشکل شدن
    خب تغییر دادن شخصیت ایشون مخصوصا اگر این رفتارها جزیی از باورشون شده باشه و حس کنن که کاملن حق باهاشونه و اینکه نخوان اشتباه خودشونو بپذیرن کاره خیلی سختیه و ای کاش قبل ازدواج این موارد بررسی میشد
    ولی امکان تغییر وجود داره ولی زمان بره و به صبر بالایی نیاز داره اینجوری نیست که با یه گفتگوی ساده و یا یک شبه حل بشه
    گاهی ما فکر میکنیم یکسری مسایل زندگی رو با یه فرمولی میشه حل کرد در حالی که زندگی فراتر ازین حرفاس و باید با تمام وجود و با عشقو محبت سعی کنید که همسرتون رو عاشق خودتون کنید
    مطمنن همسر شما خصوصیات خوب زیادی داشته که باهاشون ازدواج کردید و صاحب دو فرزند شدین اما هر کسی هم بالاخره خصوصیات منفی زیادی داره و بعد از ازدواج بارزتر خودشو نشون میده
    پس ابتدا اینو در نظر داشته باشید که تنها شما نیستید که دچار همچین چالشی شدید و هر کسی بالاخره در زندگی با همچین مسایلی روبه رو میشه
    دوم اینکه باید بدونید که این پروسه زمان بره و باید وقت و انرژی زیادی بزارید و باید صبور باشید
    اول فرض کنید که هنوز ازدواج نکردید و قراره دوباره ایشون رو عاشق خودتون کنید مطمنن از نظر ظاهری و رفتاری خیلی با الانتون متفاوت خواهید بود احتمال میدم الان با خودتون میگین خب شما باید دوتا بچه رو بزرگ کنید خونه داری کنید دیگه وقتی نمیمونه برای اینکه به ظاهر خودتون برسید در حالی که ارایش کردنو بهترین لباسو پوشیدن و عطر زدن هیچ وقتی از شما نمیگیره
    ببنید مردا کاملا با زنا متنفاوتن اونها به خاطر اینکه باید پول دربیارن و تو محیط خشن قرار میگیرن روحیه معامله گری پیدا کردن واسه همین خیلی دودوتا چهار تا میکنن و اهله حساب کتابن
    اما فوق العاده هم میتونن احساسی باشن به حدی که به خاطر شما کوه رو جا به جا کنن . واسه همین اصلا نمیتونن بپدیزن که همسرشون بهشون دستور بده یا ازشون انتقاد کنه و یا سرکوفت بشنون و از همه بدتر غر بزنن
    خب به نظرم شماباید برای اینکه خواسته های خودتونو مطرح کنید باید ایشونو احساسی کنید مثلا بهترین غذا بهترین لباس بهترین شب رمانتیک رو براش فراهم کنید و بعد خواسته هاتونو مطرح کنید و سعی کنید از خواسته های کم شروع کنید . تنها راهش اینه که ایشونو عاشق خودتون کنید که به شدت به شما وابسته بشه . اینکه با هر دعوایی میگه برو خونه بابات یعنی به شما وابسته نیست و شما در این زمینه کوتاهی کردین پس نباید توقع داشته باشید که به خواست های شما گوش کنه .
    ببینید هر کسی میتونه ازدواج کنه با یه سختی روبه رو شد طلاق بگیره پس اونایی موفقن که واقعا برای حفظ زندگیشون بجنگن و تلاش کنن
    درسته رفتار هایی که تبدیل به ارزش بشن تغیر درش مشکله

8. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32142
    تشکـر
    8
    تشکر شده 8 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    ممنونم و متاسفانه دقیقا در همچین محیطی بزرگ شدن
    پدر ایشون در مقابل من عروس وقتی از دست مادر شوهرم عصبانی میشه فحش میده
    من دوست ندارم این رفتارارو احساس می کنم خورد میشم دوست ندارم در اینده جلو بچه هام عروس و داماد و غریبه و آشنا به من توهین کنه
    من تمام راه هایی که بگید انجام دادم برای مطرح کردن خواسته هام برای گوش دادن به حرفام
    وقتی یه مسئله پیش میاد من می خوام با ایشون مطرح کنم حتی نمی زاره من کامل درخواستمو بگم زود نظر خودشو صادر می کنه و تمام و اگر من بخوام بیشتر توضیح بدم یا مجدد درخواست کنم میشه شروع یه دعوا
    تا زمانی باهام درست رفتار می کنه که رو حرفش حرف نزنم و هی تاییدش کنم وگرنه پرخاش می کنن
    من از آینده با ایشون می ترسم
    متاسفانه روزای اول آشنایی هیچ بروز نمیدادن این رفتاراشونو
    متاسفانه کلیت خانوادشون به این منوال رفتار می کنن مثلا مادرشون جلو من دوست داره حرف حرف خودشون باشه و بقیه اعضا خانواده به همین صورت
    مگه یه ادم چقدر گنجایش تحمل داره بعضی وقتا واقعا دیگه کشش و ندارم دلم فقط برای بچه هامه که دارم ادامه میدم
    برای منی که تو یه خانواده ایی بزرگ شدم که پدر و مادرم حتی یه فحش و بی احترامی نکردن واقعا سخته
    متاسفانه هیچ حسابی هم از خانواده من نمیبره به پدر مهربان و با احترام من انگ پپه بودن می زنه چون هیچ وقت پدر من در مقابل بی احترامیاش و نا سپاسیاس بهش توهین نکرد
    ایا خودشون خوبن که مثل چاله میدونیا زود از کوره در میرن بعد به پدر من می گه پپه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)